Дієтолог назвала найкорисніші плоди на початку осені

Під кінець літа лікар-дієтолог Олена Соломатіна назвала ті корисні плоди, які допоможуть поліпшити самопочуття на початку осені.

Груша

Дієтолог, порадила зміцнювати імунітет за допомогою гарбуза. За словами експерта, гарбуз насамперед корисний бета-каротином, який в організмі перетворюється на вітамін А, що володіє антиоксидантними властивостями.

«Завдяки гарбузу ми будемо менше хворіти на застуду, так як він позитивно впливає на імунну систему», – пояснила Олена Соломатіна.

Крім того, додала лікарі, плоди гарбуза – ідеальний продукт для гіпертоніків. У гарбузової м’якоті і соку міститься багато калію, який виводить надлишки рідини з організму і тим самим знижує тиск на судинну стінку, зменшує показники кров’яного тиску у людини.

У страви з гарбуза лікар порекомендувала додавати жир: вершкове масло або рослинну олію, вершки, сметану, йогурт, морозиво. Так бета-каротин зможе засвоюватися організмом.

Ще один представник корисних плодів початку осені – слива. У зливі, особливо темного забарвлення, містяться антоціани – природні сполуки, які також діють як антиоксиданти: захищають клітини організму від руйнування вільними радикалами.

«Антоціани сливи захищають серцево-судинну систему від вікових змін, а в ній містяться клітковина і пектини, які добре виводять солі важких металів, радіонукліди», – додала дієтолог.

Також Олена Соломатіна звертає загальну увагу на груші. У плодах груші містяться калій, магній і пектини – вживання цих фруктів сприяє активному виведенню з організму надлишків холестерину, очищенню судин і кишечника.

«На відміну від яблук груші дають відчуття ситості. Яблука через вміст органічних кислот дратують шлунок, призводять до відчуття голоду”, – зауважила фахівець.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *