Дієтолог назвала найбільш здоровий і популярний овоч

Огірок — це один із найбільш здорових і популярних овочів. До його складу входять різні мінеральні речовини, вітаміни й антиоксиданти.

Огірки

Про користь розповіла відомий дієтолог Світлана Фус на своїй сторінці в Instagram.

“Огірок малокалорійний. Високий вміст калію, кремнію і цинку робить його профілактичним засобом для догляду за здоров’ям шкіри і волосся”, — зазначила вона.

Харчова цінність огірка передусім обумовлена високим вмістом:

  • лютеїну і зеаксантину — речовин, які накопичуються у тканинах очей, забезпечують їхній ефективний захист. У 100 г огірків вміст цих каротиноїдів утричі більший за добову потребу.
  • фітостеролів, які пригнічують всмоктування холестерину з травного тракту. Холестерин краще виводиться з організму, зменшується його рівень у крові.

Бажано вживати огірки з шкіркою, адже в ній міститься основна маса вітамінів й інших корисних речовин. Але потрібно бути впевненим у якості огірків, оскільки саме в шкірці можуть накопичуватися шкідливі речовини. Тоді вживання може принести шкоду здоров’ю.

За словами дієтолога, огірки не слід зберігати в нарізаному вигляді.

“Є один цікавий факт: в огірку у великій кількості міститься фермент аскорбатоксидазу. Його ще називають “антивітамін С “, який прискорює окислення вітаміну С, тобто руйнує його”, — зазначила вона.

Виділення антивітамінного ферменту відбувається під час подрібнення огірків. Тому готуйте овочеві салати безпосередньо перед їжею, щоб не втрачати вітамін С.

Незважаючи на всю користь овоча, є й протипоказання. Не рекомендується їсти огірки зі шкіркою у випадку загострення коліту, ниркової недостатності, дискінезії жовчовивідних шляхів і гастриті.

Джерело: Обозреватель

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *