Дієтологи розкрили особливості харчування довгожителів

Існує близько трьох сотень гіпотез про процеси, що призводять до старіння організму. На сьогоднішній день в науці вважається, що тривалість життя людини на третину залежить від генетики, а в іншому – від її поведінки і звичок, включаючи харчові переваги. Дієтологи проаналізували раціон європейських довгожителів, щоб з’ясувати особливості їх харчування.

100 років

В ЄС найбільше людей, що відрізняються довголіттям, проживають на території Греції, Італії та в південній частині Франції. Багато громадян цих країн дотримуються так званої середземноморської дієти. Її особливість полягає у великій кількості овочів (важливе місце в цьому переліку займають помідори, баклажани, цукіні, броколі), горіхів, бобових, морської риби, а також у вживанні оливкової олії. Однак такий тип харчування може підходити не кожній людині. Фахівці рекомендують спочатку проконсультуватися з даного питання з лікарем.

Вчені одностайні в думці, що головним фактором довголіття є спосіб життя людини, і в дане поняття входять, крім їжі, сон, фізична активність, вміння справлятися зі стресом. Довгожителем не може стати той, хто неправильно харчується. І навпаки – вірне коригування раціону здатне видалити фактори, що негативно впливають на тривалість життя.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *