Дієтологиня назвала продукти для усунення психічних проблем

За словами лікаря-дієтолога Таміли Арсеньєвої, для усунення психічних проблем – нервового напруження, депресивних станів, підвищеного занепокоєння – потрібно вживати в їжу продукти, що стимулюють вироблення так званих гормонів щастя: серотоніну, дофаміну, ендорфінів.

Шоколад

У своєму Instagram Таміла Арсеньєва назвала продукти для усунення психічних проблем, що загострилися на тлі пандемії коронавірусу у великої кількості людей. Одним з найбільш корисних, за словами дієтолога, є бразильський горіх. Він відрізняється вкрай високим вмістом мінералу селену, що підтримує баланс гормонів в організмі. Його недолік загрожує розвитком депресії, апатії, підвищеної нервозності.

Простим і корисним для усунення психічних проблем продуктом є банани. Їх склад включає амінокислоту триптофан і вуглеводи, що поліпшують її засвоєння організмом. У свою чергу міститься в банані вітамін В6 перетворює цю речовину в серотонін.

Серотонін – один з трьох головних нейромедіаторів, що регулюють настрій і психологічне самопочуття людини, також він контролює роботу кишечника, механізм звуження артерій, потрібен для здоров’я кісток. Більшість лікарських препаратів антидепресантів нормалізують обмін саме цього гормону. Банани та інші продукти, що підвищують рівень серотоніну, – це фактично натуральні антидепресанти.

Ще одним продуктом, що поліпшує стан психіки, є сочевиця. Арсеньєва пояснила, що вона багата фолієвою кислотою, залізом, повільними вуглеводами, що сприяють виробленню серотоніну.

Темний шоколад дієтологиня рекомендує вживати тим, хто піддається стресу. Медикиня заявила: щоденне поїдання 40 грамів темного шоколаду допомагає знизити рівень гормону стресу в організмі за два тижні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *