До 50 років була надлишкова вага? Ваші шанси на деменцію можуть зрости

Потрібна свіжа мотивація, щоб схуднути? Нове дослідження показує, що молоді люди з надмірною вагою або ожирінням стикаються з підвищеним ризиком розвитку деменції в свої “золоті” роки.

Вага

Для дослідження вчені розглянули трохи більше 5100 людей похилого віку, які брали участь у двох довгострокових дослідженнях. Вони виявили, що жінки з надмірною вагою у віці від 20 до 49 років майже в два рази більше ризикують захворіти деменцією після 70 років. А у чоловіків і жінок старшого віку, які страждають ожирінням в ранні роки, ризик виріс на 150%.

Результати засновані на попередніх дослідженнях, які пов’язували надмірну вагу в середньому віці з підвищеним ризиком деменції серед літніх людей.

Але нове дослідження не доводить, що надмірна вага викликає слабоумство, тільки те, що обидва пов’язані, говорить провідний автор Адіна Зекі Аль Хаззурі. Вона доцент кафедри епідеміології в Колумбійському університеті в Нью-Йорку.

“Проте дослідження показують, що ожиріння у дорослому віці є важливим фактором ризику деменції. Незалежно від ІМТ людини в середньому або пізньому віці, що страждає ожирінням або іноді надмірною вагою в молодому віці володіє більш високим ризиком розвитку деменції після 70”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *