Доступний фрукт названий хорошим засобом для зниження високого тиску

Дослідження показали, що вживання лимонів може бути дуже хорошим способом домогтися зниження високого тиску і уникнути його небезпечних наслідків у вигляді серцевих захворювань.

Лимони

Високий артеріальний тиск може тривалий час залишатися потайним, не викликаючи яскравих симптомів, що звертають на себе стурбовану увагу. При цьому воно може пошкоджувати стінки артерії, які через постійне навантаження стають жорсткішими і втрачають здатність розширюватися, щоб вміщати більше крові. Такий стан підвищує ймовірність патологій життєво важливих органів, включаючи серце і мозок, кровотік до яких скорочується. Це загрожує виникненням серцевого нападу або інсульту.

“Вжиття заходів щодо зниження артеріального тиску, запобігає ризику цих незворотних порушень. На щастя, знизити його можливо за рахунок простих змін-наприклад, в раціоні. Одним з кращих природних засобів, що нормалізують тиск, є доступні фрукти-лимони”, – розповіли фахівці NHS, національної служби охорони здоров’я Великобританії, передає Express Health.

Експерти посилаються на результати дослідження, що проводилося в Японії за участю жінок (опубліковані в Journal of Nutrition and Metabolism). Згідно з цими даними, учасниці, які вживали лимони щодня, мали більш низький кров’яний тиск, ніж ті, хто не робив цього.

За словами британських медиків, лимони поєднують в собі такі речовини, як флавоноїди, вітамін С і пектин – завдяки їх комплексній дії поліпшується стан судинної системи, зменшується ймовірність розвитку серцевих захворювань. Це підтвердили результати огляду 14 досліджень, що увібрали дані 344 488 осіб.

Крім того, в дослідженні, проведеному на мишах з ожирінням, було встановлено, що масляниста субстанція цитрусових фруктів D-лімонен сприяє балансу холестерину в крові: при цьому знижується рівень «поганого» ЛПНЩ холестерину і підвищується концентрація «хорошого», ЛПВЩ.

Фахівці рекомендують вживати лимони для оздоровлення серцево-судинної системи, захисту від гіпертонії і атеросклерозу. Одночасно з цим вони підкреслюють важливість строго помірного споживання солі і насичених жирів, підтримки помірної фізичної активності на рівні мінімум 150 хвилин в тиждень.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *