Доктор розповів про п’ять ознак ракової родимки

Доктор Мясников розповів про найпоширеніші ознаки раку шкіри, які можна помітити самостійно.

Родимка

Олександр Мясников розповів про «систему A, B, C, D, E», яка допоможе відрізнити потенційно злоякісну родимку. Він зазначив, що найчастіше від раку шкіри страждають білошкірі світловолосі люди.

Рак шкіри – одне з небагатьох захворювань, яке багато хворих можуть успішно визначати самостійно, що дуже важливо для гарного прогнозу в лікуванні. Жінкам рекомендується проводити самообстеження на рак грудей, а всім, у кого є великі або дивні родимки – на рак шкіри.

У формулі, озвученій Мясниковим, буква А означає асиметрію. Якщо подумки розділити родимку навпіл, її частини повинні бути схожі один на одного. Рвані краї і асиметрична форма можуть бути ознаками раку шкіри.

B-це border (кордон). У здорової родимки є чіткі межі, а родимка, котра «розтікається» по шкірі, може бути небезпечною. С означає color (колір) – у нормальної родимки він повинен бути однорідним.

Наступний пункт, D – це діаметр. Будь-яка родимка більше шести міліметрів в діаметрі вважається підозрілою. Е означає еволюцію родимки: якщо з плином часу родимка не змінюється, вона майже напевно не представляє небезпеки.

Будь-яку підозрілу родимку краще показати дерматологу. До речі, великі родимки можна видалити, щоб в подальшому вони не завдавали занепокоєння. Ні в якому разі не робіть цього самостійно – зверніться до лікаря або в косметологічний кабінет і обов’язково відправте родимку на біопсію.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *