Доктор Комаровський прокоментував корисність різних каш

Чим сильніше очищена від своїх оболонок крупа, з якої готувалася каша, тим менш корисною в результаті виявляється страва. Своєю думкою з приводу корисності різних каш поділився відомий лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський.

Каша

Коментуючи властивий каш потенціал користі, доктор Комаровський зауважив: кращими є страви, що забезпечують організм енергією на тривалий час, що дають відразу великий комплекс корисних речовин, включаючи білки, вітаміни, мікроелементи та інші.

“Мікроелементи містяться в оболонках круп, тому, чим більше вони очищені, тим менше в них цінних властивостей. Найкориснішою, виходячи з цього критерію, є гречана каша: вона дає багато заліза і білка. На другому місці – вівсянка, яку треба варити. Якщо це пластівці швидкого приготування, наспіх залиті водою, така страва лише зашкодить, після неї швидко підніметься цукор”, – прокоментував Комаровський.

Третьою за ступенем корисності вони вважає перлову кашу, що містить багато клітковини, очищає кишечник. На четвертому місці-пшенка: містить магній, що поліпшує роботу серцево-судинної системи.

Також, прокоментував доктор Комаровський, організму корисні каші з кукурудзи і бурого неочищеного рису, що забезпечують його клітковиною, мінералами і білком. Крім того, він рекомендує вживати кашу з насіння льону – джерело поліненасичених Омега-3 жирних кислот.

Говорячи про манну кашу, Комаровський сказав, що в основному вона містить швидко засвоювані вуглеводи і «підходить хіба що голодуючим дітям». Звичайним людям її вживання загрожує збільшенням у вазі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *