В якому випадку неприємний запах поту стає ознакою раку

Як розповіла доктор медичних наук Марина Стеніна неприємний запах поту, що виходить від тіла людини, насправді, може бути ознакою раку, але не на ранній стадії хвороби.

Рак

– Більш того, в таких випадках зазвичай мова йде про далеко зайшли, некурабельних (невиліковних) випадках, — сказала вона.

Крім того, незвичайний запах може бути запахом захворювань шлунка, карієсу, гнійних ран, тобто це загальний симптом важких станів, підкреслила лікарка. При цьому специфічних запахів, які допомагали б нам відрізнити саме ракового пацієнта, не існує, вважає Стеніна.

Рак на ранній стадії не дає і больового синдрому: біль виникає, коли пухлина виходить за межі органу. А кровотечі або кров’янисті виділення з’являються вже в процесі руйнування пухлини, тобто на самих пізніх стадіях.

Існують тривожні симптоми, які можуть бути ознакою онкозахворювань.

До них зазвичай відносять різку необгрунтовану втрату ваги; температуру, яка тримається тривалий час без видимих причин; припухлі лімфатичні вузли; постійний кашель і осиплість голосу; незагойні виразки і зміна виду родимок, а також їх зростання і поява нових.

Як раніше розповіла лікар-дерматолог Ірина Скорогудаєва, при онкологічних захворюваннях людина починає більше потіти, a У тіла з’являється специфічний «запах несвіжого м’яса». А від людей, які страждають на цукровий діабет, часто пахне ацетоном або прілими яблуками. При проблемах з печінкою і нирками піт набуває запах аміаку. Ще запах тіла може змінюватися через перебудову гормонального фону в період менопаузи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *