Вчені розповіли про переваги двомовності для мозку

Вчені з Юліхського дослідного центру, Німеччина, розповіли про переваги двомовності. Стаття відповідного змісту опублікована в тематичному зарубіжному джерелі.

дивовижна здатність мозку

Існує безліч доказів того, що двомовність дозволяє людям залишатися психічно здоровими довше. Сучасне дослідження підкріплює це припущення. Вчені прийшли до висновку, що в молодому віці білінгвізм значно покращує роботу мозку, що зберігається до старості.

У дослідженні взяли участь 224 людини, що говорять тільки однією мовою, і 175 добровольців – вільно на двох. За допомогою використання МРТ фахівці визначили обсяг сірої речовини в задній нижній частині лівої лобової частки і в нижній лівій тім’яній частці. Області мозку відповідають за розуміння мови і її виробництво. Деякі фрагменти даних ділянок працюють разом, тому функціонально і анатомічно тісно пов’язані один з одним.

“З часом, чим міцніше нова мова “сідає”, надлишок сірої речовини перетворюється в більш тісне зчеплення областей і набагато виражені лінії зв’язки в білій речовині. Таким чином обмін інформацією між областями мозку спрощується. Це може пояснити, чому такі люди в старості залишаються психічно здоровими”, – зазначають вчені.

Інше питання, що вчені мають намір вирішити, стосується того, як вивчення третьої мови пов’язане з розумовою діяльністю в похилому віці. Для багатьох людей це був би життєздатний і простий спосіб створити додатковий когнітивний резерв, доповнили експерти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *