Вчені розповіли, завдяки чому хворі на рак можуть жити довше

Як з’ясувалося, пацієнти, які до онкологічного діагнозу часто відвідували лікаря загальної практики, мають більше шансів на хороший прогноз.

У лікаря

В середньому лікарі загальної практики на рік стикається приблизно з 8 випадками раку серед своїх пацієнтів. Але при цьому він може помітити у людини симптоми, які можуть говорити про рак, і направити її на обстеження. В результаті рак буде діагностований раніше, ніж якби пацієнт не відвідав лікаря.

Аналіз даних показав, що онкохворі, які до діагнозу часто відвідували лікаря, краще реагують на лікування і у них кращі прогнози. В основному це пов’язано з раннім виявленням раку, але грають роль і інші причини. Зокрема, люди, котрі часто відвідують лікаря загальної практики, стурбовані своїм здоров’ям і частіше за інших намагаються піклуватися про нього. Вони частіше приймають призначені препарати, виконують приписи, дотримуються приписані дієти і так далі.

При лікуванні раку навіть сама дисциплінованість пацієнта може зіграти серйозну позитивну роль – людина не буде відкладати призначене обстеження, а отримавши результати, відразу почне лікування. У випадку з раком це може мати величезне значення.

Як зазначили автори роботи, серед вивчених історій хвороби смертність у пацієнтів, які часто відвідували лікаря загальної практики, склала менше 1 до 5 в середньостроковій перспективі. У той час як у тих, хто не звертався за медичною допомогою без крайньої необхідності, рівень смертності склав 1 до 4.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *