Вчені розгадали загадку, чому з віком так складно схуднути

Знання про те, як на людську жирову тканину впливає вік, довгий час визначалися численними дослідженнями на мишах. Дослідники з Каролінського інституту в Швеції вперше змогли провести проспективне дослідження на людях, яке дає нове розуміння того, як наші жирові клітини знижують метаболізм ліпідів з віком. Дослідження опубліковано в журналі Cell Metabolism.

Вага

З віком в органах відбувається безліч змін, які впливають на фізіологічну функцію. Попередні дослідження на мишах показали, що макрофаги в жировій тканині починають розкладати норадреналін, гормон, який стимулює ліполіз (розщеплення ліпідів). Довгий час вважалося, що у людей є подібний механізм, але нове дослідження показує, що вікові зміни в жировому обміні людини діють по-іншому. Замість макрофагів, які є типом імунних клітин, самі жирові клітини розкладають норадреналін з віком.

“Ми були здивовані, побачивши таку різницю між тваринами та людьми”, – говорить Мікаель Райден, старший консультант та професор клінічних та експериментальних досліджень жирової тканини в Каролінському інституті та один із старших авторів статті. – “Попередні дослідження на мишах вірні, але було важко виконати аналогічну роботу на людях, так як вам потрібні проспективні дослідження, які відстежують тих же людей з плином часу. Ми виявляємо, що ліполіз в жировій тканині з часом знижується. Ці зміни також не залежать від менопаузи або вагітності. Вони просто є результатом старіння”.

Розщеплення жиру впливає на функцію організму

Більш низька швидкість ліполізу може сприяти збільшенню ваги і накопиченню жиру в інших тканинах. Наприклад, атеросклероз може бути результатом цього процесу, а також змін в здатності організму справлятися з застудою і голодом. Результати дослідження також цікаві з точки зору громадського здоров’я щодо ожиріння – зростаючої проблеми, яка робить людей сприйнятливими до багатьох захворювань.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *