Вчені розвінчали один з найбільш стійких міфів про каву

Фахівці провели дослідження, завдяки якому розвінчали один з найбільш стійких міфів про каву. На їхню думку, даний напій не порушує сон.

Кава

Протягом багатьох років вважалося, що кава негативно впливає на нервову систему, і при вживанні у вечірній час може зіпсувати відпочинок у нічний час. Нова наукова робота спростовує це, оскільки випита чашка ароматного продукту або чорного чаю за чотири години до настання ночі не шкодить організму.

Велику небезпеку заподіює алкоголь і нікотин. Навіть незначні дози цих речовин можуть спровокувати безсоння. До таких висновків прийшли фахівці, провівши масштабний експеримент, що триває протягом 13,5 років. Щовечора 785 чоловік записували відомості про своє самопочуття, відзначаючи точне число викурених сигарет, випитих чашок напою, що бадьорить і спожитого обсягу спиртного.

Завдяки добровольцям вдалося з’ясувати, який саме вплив на організм людини надає кава. Проте, дослідники відзначають, під час досвіду ними не враховувалися індивідуальні особливості випробовуваних.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *