Вчені назвали умову перемоги над COVID-19 і можливий термін закінчення пандемії

На думку вчених Каліфорнійського університету, розвиток популяційного імунітету у населення є єдиною на сьогодні умовою для того, щоб здобути перемогу над COVID-19. Розвитку такого імунітету може посприяти лише масове зараження.

COVID-19

Дослідники назвали можливий термін закінчення пандемії коронавірусу – це може статися приблизно через 12-18 місяців. Важливою умовою для цього є розвиток так званого «стадного» імунітету у населення.

Ефективної вакцини проти COVID-19 сьогодні не існує. Коли вона буде створена, невідомо. У такій ситуації, вважають вчені, на перемогу в боротьбі із захворюванням можна розраховувати лише в тому випадку, якщо число людей, які заразилися і видужали буде великим – це і забезпечить необхідний масовий імунітет до вірусу.

«Вони вже не будуть хворіти і передавати вірус іншим, що стане перешкодою для подальшого поширення інфекції», – пояснюють наукові фахівці.

Дана стратегія може привести до перемоги тільки через досить тривалий термін на рік-півтора. Але якщо коронавірус мутує і трансформується в інше захворювання, це може привести до нової хвилі масових заражень його оновленою версією.

Поки треба домогтися стримування різкого зростання зараження коронавірусною інфекцією, щоб медицина могла впоратися з потоком хворих, констатують наукові фахівці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *