Вчені назвали несподіваний засіб від інфарктів та інсультів

Заміна звичайної солі на йодовану здатна запобігти розвитку серцево-судинних захворювань. Такий висновок зробила Міжнародна наукова група. Про це повідомляє видання MedicalXpress.

Сіль

Вчені відзначили, що йодована сіль містить калій, який корисний для серцевого м’яза і знижує артеріальний тиск. Якщо відмовитися від звичайної багатої натрієм солі, то його споживання знизиться, що теж сприятливо впливає на серце.

Фахівці проаналізували дані про кількість серцево-судинних захворювань в КНР, де споживання натрію в два рази перевищує рекомендовану ВООЗ норму. Так, в 2015 році в Китаї більше двох мільйонів людей померли через підвищений тиск.

Дослідники стверджують, що використання збагаченої калієм солі дозволить щорічно запобігти 460 тисяч смертей — у тому числі 208 тисяч через інсульти і 175 тисяч через інші хвороби серця. Також ці заходи майже на 750 тисяч можуть зменшити кількість несмертельних недуг, які пов’язані з серцево-судинною системою, включаючи 365 тисяч інсультів і 147 тисяч інфарктів.

Крім того, заміна звичайної солі на йодовану допомагає знизити число пацієнтів з хронічними хворобами нирок.

“Наші дослідження показали, що використання збагачених калієм замінників солі може запобігти одній з дев’яти смертей від серцево-судинних захворювань в Китаї”, – сказав один з провідних авторів роботи Джейсон Ву.

При цьому вчені додали, що існує ймовірність ускладнень через надлишок калію. Вони відзначили, що в цьому випадку необхідно ретельно стежити за його кількістю в організмі і регулярно проводити обстеження пацієнтів зі схильністю до захворювань нирок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *