Вчені назвали найпростіший спосіб знизити тиск

Вчені назвали найефективніший і простий спосіб знизити тиск, ним є повноцінний відпочинок в нічний час доби. В ході експерименту особи, які страждають на гіпертонію, спали по 7-9 годин, в результаті вони прокидалися вранці в бадьорому стані.

Сон

Фахівці з університету арізони в США провели дослідження, до нього залучили 300 волонтерів, середній вік яких становив 45 років. Добровольці носили на собі компактні пристрої, які через кожні 45 хвилин вимірюють у них артеріальний тиск. У вечірній час, перед сном, учасники наукового експерименту надягали спеціальні датчики, зчитувальні параметри функціонування організму при різних фазах сну.

Пацієнти, які лягали спати при високих показниках тиску, прокидалися на інший день добре відпочившими. Вчені зробили висновок, що повноцінний відпочинок покращує самопочуття і стабілізує тиск. Лягати рекомендується не пізніше 23:00, констатують автори дослідження.

Окремо відзначена важливість нічного сну при практично повній темряві. Необхідно зашторити вікна і вимкнути гаджети. Ввечері в спальні допускається м’яке розсіяне світло, це сприяє виробленню мелатоніну, що забезпечує повноцінний відпочинок. Зайве освітлення вночі може спровокувати серцево-судинні захворювання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *