Вчені назвали кращого борця з пневмонією

Кращий помічник в боротьбі з пневмонією – цинк. Про це заявила група вчених-медиків з Австралії.

Грип і пневмонія

Вчені провели ряд експериментів на мишах, щоб довести, що цинковмісні продукти найкраще справляються з пневмококом, який є причиною бактеріальної пневмонії. Їх робота опублікована в журналі PLOS Pathogens.

Експеримент з гризунами полягав у тому, що вчені ввели обмеження на продукти, що містять цинк. Після нетривалого часу миші стали хворіти на пневмонію.

Вчені прийшли до висновку, що недолік цинку в організмі збільшує ймовірність виникнення пневмонії в три рази. За їх словами, дефіцит цинку спеціальні клітини імунної системи – фагоцити, можуть виконувати свої функції, але в кілька разів нижче. Таким чином клітини фагоцитів не в змозі взяти під контроль поширення пневмокока.

За словами вчених, цинк активувався в осередках розвитку інфекції. Вони вважають. Що це визначається токсичністю металу для поширення різних мікробів.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомляла, що третина жителів планети страждають від нестачі цинку в організмі, що дуже часто загрожує випаданням волосся, зниженням імунітету і поганим загоєнням ран.

Дуже корисний цинк для дітей, так як недолік його в дитячому організмі може викликати уповільнення зростання і розвитку.
Недостатнє надходження цього мікроелемента в організм може бути і причиною уповільнення зростання у дітей і підлітків.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *