Вчені назвали дієту, яка допоможе захиститися від трьох небезпечних хвороб

Як вважають фахівці, таким прекрасним ефектом, який дає дієта, не можуть похвалитися жодні ліки.

DASH

Вчені з’ясували, що дієта DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) допомагає захиститися від гіпертонії, цукрового діабету і серцевої недостатності. До такого висновку прийшли дослідники з Медичної школи Уейк Форест в США.

Дієта DASH була створена спеціально для сердечників – вона включає продукти, які допомагають підтримувати в нормі тиск. Коли дієту почали застосовувати на практиці, виявилося, що вона також добре допомагає знижувати рівень холестерину і скидати вагу.

Цей раціон близький до середземноморської дієти, але необхідно повністю відмовитися від алкоголю, включаючи сухе червоне вино, і включити в меню молочні продукти середньої жирності. Основою Dash – дієти є овочі, фрукти, нежирне м’ясо, цільнозернові продукти, горіхи, риба і морепродукти. Обов’язковим є зниження кількості солі – в день можна їсти не більше 2/3 чайної ложки.

Як показали дослідження, DASH-дієта вдвічі знижує ризик розвитку серцевої недостатності і на третину – ризик діабету. Що стосується гіпертонії, то тут можлива навіть повна нормалізація стану, за умови дотримання всіх рекомендацій лікарів. Багато людей, які слідують цьому раціону, вже через 2 місяці можуть або повністю відмовитися від ліків від тиску, або істотно знизити дозування.

Вчені вважають, що потенціал цього раціону може бути ще вище, але поки це не підтверджено науково. Дієта максимально збалансована і підходить абсолютно всім, що робить її найбезпечнішим і простим способом захистити своє серце.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *