Вчені: комарі вибирають людей з «смачною» групою крові

Вчені розповіли, кого комарі кусають в першу чергу. Як з’ясувалося, вони вважають за краще певні групи крові.

Комар

— Численні дослідження підтверджують теорію про те, що люди з I групою крові є найбільш «привабливими» для комарів. Вперше вчені натрапили на це відкриття в 1972 році, — повідомили співробітники Сибірського державного медичного університету.

Як показали дослідження, люди з кров’ю типу О (I), які є універсальними донорами, найбільш кращі для комарів. Комахи сідали на їх шкіру майже в два рази частіше, ніж на шкіру людей з типом А(II).

Крім групи крові на “смакові переваги” комарів можуть впливати метаболізм, температура тіла, поверхневий кровообіг, а також запахи, наприклад, запах поту.

Справа в тому, що комарі використовують вуглекислий газ як засіб визначення джерела їжі. Тому чим вище у людини рівень метаболізму, тим він стає більш «привабливим». Експерти запевняють, що комар швидше віддасть перевагу дорослої людини, вагітну жінку, повного людини, а також того, хто зайнятий фізичною працею.

Також наголошується, що комарі адаптуються і стають більш стійкими до популярних засобів від комах. На сьогоднішній день найефективнішим засобом боротьби з комарами є ультразвукові прилади.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *