Вчені зі Швейцарії відкрили ключову причину старіння

Вчені з Бернського університету в Швейцарії зрозуміли, що вісцеральний жир черевної порожнини викликає хронічні запалення, прискорює розвиток вікових хвороб і послаблює захисні сили організму. Експерти зробили відкриття, що він є ключовою причиною старіння.

Старість

Головну роль в в’яненні людини грають лейкоцити еозинофіли-своєрідні імунні клітини. Вважалося, що вони є в кровоносній системі. Зараз же вчені виявили їх у вісцеральному жирі у людей і мишей. З роками число еозинофілів зменшується, а запальних макрофагів збільшується. При надмірній кількості вісцерального жиру в організмі виникає дисбаланс лейкоцитів. Це підвищує ймовірність розвитку алергічних реакцій, хвороб легенів, послаблює захист від паразитів і сприяє передчасному старінню.

Під час експериментів на мишах з’ясувалося, що пересадка еозинофілів від молодих гризунів до літніх зменшує кількість запалень. В результаті тварини рідше хворіють, їх фізична форма поліпшується і зміцнюється імунітет. Пересадка еозинофілів надає омолоджуючий ефект. Подібні експерименти на людях ще не проводилися. Якщо під час нових досліджень результати підтвердяться, то вчені зможуть створити новий засіб для омолодження людини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *