Вчені з’ясували, як їжа продовжує життя

На тривалість життя впливає не тільки те, що ми їмо, але і як часто. А також те, наскільки активно ми рухаємося. Здорове харчування допомагає захистити організм від хронічних захворювань.

Харчування

У дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Nutrition, люди зі здоровим способом харчування мали на 31% нижчий ризик серцевих захворювань, на 33% – діабету і на 20% – інсульту. Розмовляючи з Express, доктор Сара Брюер, медичний директор Healthspan і автор книги “Живи довше, виглядай молодше”, пролила світло на поточні дослідження в цій галузі. “Обмеження споживання калорій може значно продовжити ваше життя, хоча ви можете стверджувати, що якість життя знижується», – пояснила експерт.

На думку Брюер, обмежити споживання калорій потрібно до 60-70% від звичайних щоденних потреб для того, щоб продовжити життя в два рази. Це може бути непростим завданням, проте прийом їжі через день (тобто правильне харчування в один день і вживання того, що подобається, – на наступний) виробляє оздоровлюючий ефект вже через два тижні.

Ця стратегія може поліпшити резистентність до інсуліну, попередити астму, алергію, інфекції, аутоімунні захворювання (наприклад, ревматоїдний артрит), остеоартрит, проблеми з серцем і симптоми менопаузи. План харчування також може затримувати, запобігати або покращувати неврологічні стани такі, як хвороба Альцгеймера, Паркінсона і розсіяний склероз.

Лікарі стверджують, що переосмислення звичок харчування має йти паралельно з регулярними фізичними вправами. Заняття фізкультурою знижують ризик смерті, запобігають розвитку деяких видів раку (особливо, раку товстої і прямої кишки, матки), знижують ризик остеопорозу і збільшують тривалість життя.

Дослідження, в якому взяли участь понад 10000 чоловіків, показало, що фізичні вправи зменшують кількість пов’язаних з віком смертей від усіх причин майже на чверть, навіть якщо фізичні вправи не починалися до середнього віку. Регулярне фізичне навантаження запобігає діабету. За даними NHS, кожен тиждень дорослі повинні мати принаймні 150 хвилин аеробної активності, наприклад, їзда на велосипеді або швидка ходьба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *