Вчені з’ясували, як знизити ризик поліпів у кишечнику

Поліпи в кишечнику вважаються передраковими: частина їх з часом перероджуються в рак. Нове дослідження вчених показало, як знизити ризик поліпів в кишечнику за рахунок власних зусиль.

Поліпи в прямій кишці

Результати даної роботи опубліковані в журналі British Journal of Cancer. Його автори констатують: ризик появи кишкових поліпів, які передвіщають колоректальний рак, можна істотно знизити за рахунок регулярного фізичного навантаження.

Фахівцями були вивчені дані, отримані в ході масштабного дослідження Nurses’ Health Study II з участю 28 250 різновікових жінок. Ці жінки проходили сигмоїдоскопію або колоноскопію. Показники процедур вчені співвіднесли з захворюваннями, які були діагностовані у учасниць проекту, а також з їх шкідливими звичками (куріння, вживання алкоголю, неправильне харчування), фізичною активністю, вагітністю та іншими факторами способу життя.

В результаті фахівці змогли з’ясувати, що ризик виникнення поліпів у кишечнику певним чином співвідноситься з фізичною активністю. У жінок, які були в цілому активні рухово, а також займалися фізкультурою або спортом як у дитинстві, так і в зрілому віці – з 12 років і мінімум до 64 років – ризик поліпів знижувався найбільше, на цілих 24%.

У тих учасниць, чия фізична активність на рівні мінімум годину в день присутня в їх житті у віці з 12 до 22 років, знижували аналогічний ризик на 7%. Жінки, фізично активні у віці з 23 до 64 років – на 9%.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *