Вчені з’ясували, як змусити серце регенерувати

Вчені з південно-західного медичного центру Техаського університету виявили білок, який може загальмувати поділ серцевих клітин. Зняття цього блоку може допомогти серцевим клітинам регенерувати, що дозволить запропонувати новий спосіб лікування безлічі серцевих проблем.

Серце

Дев’ять років тому команда доктора Хешама А. Садека виявила, що мишачі серця можуть регенерувати, якщо пошкодження відбулося в перші дні життя. У 2013 році вченим вдалося виявити білок Meis1, що є транскрипційним фактором, що регулює активність генів. Він відіграє ключову роль у зупинці поділу клітин серця. Його видалення дозволяє розширити ефект регенерації, але він все одно є тимчасовим.

В результаті подальших досліджень був виявлений Hoxb13. При видаленні цього гена і Meis1 у мишей, клітини серця зменшилися в розмірах і почали розмножуватися активніше. Після серцевого нападу у таких мишей спостерігалося більш швидке відновлення з майже повною нормалізацією серцевої функції.

Вчені вважають, що за регуляцію цих генів відповідає білок кальциневрин, роль якого вже доведена в різних захворюваннях. Є й препарати, націлені на нього. Доктор Садек вважає, що це відкриття дозволить створити препарат, який буде впливати на Meis1 і Hoxb13 безпосередньо, запускаючи заново процес ділення клітин серця.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *