Вчені з’ясували, які сни сняться людям перед смертю

Багаторічні спостереження показали, що за деякий час до смерті люди бачать незвичайні сни.

Сон

Американські вчені розповіли про підсумки свого масштабного дослідження, присвяченого відходу з життя. Фахівці протягом десяти років спостерігали за пацієнтами паліативних відділень і тяжкохворими людьми. Всього в експерименті взяли участь 13 тисяч осіб.

Були виявлені деякі цікаві деталі. Наприклад, приблизно за три тижні до смерті люди починали бачити незвичайні сни. 90% пацієнтів раптом помічали, що їх сни стали більш яскравими. Багато людей говорили, що сни стали практично не відрізнятися від реальності і дарували позитивні емоції.

Але і це ще не все – як з’ясувалося, багато спільного є і в змісті сновидінь. Так, більше 70% учасників експерименту розповідали, що почали бачити уві сні померлих родичів або друзів. Більше половини респондентів в останні тижні життя бачили уві сні, як готуються до подорожі – купують квитки, збирають валізу, планують маршрут. Близько 30% уві сні заново переживали найкращі моменти свого життя. Деякі згадали про події, які давно здавалися забутими, наприклад, перший в житті танець з дівчиною на вечірці.

Фахівці вважають, що пояснення цьому феномену є і воно досить просте. Мозок людини схильний захищатися від усвідомлення власної смертності – нам здається, що це буває тільки з іншими. Коли швидкий кінець неминучий і людина про це знає, включається механізм захисту від страху смерті. Тому і виникають незвичайні сновидіння.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *