Вчені з’ясували, в якому віці люди найбільш нещасні

Фахівці опитали людей різного віку, щоб з’ясувати, чи відчувають вони себе щасливими. Виявилося, що крива задоволеності життям виглядає як латинська буква U.

Щастя

Вчені Дартмутського коледжу і Національного бюро економічних досліджень прийшли до висновку, що в 47-48 років люди відчувають себе найбільш нещасними. Фахівці провели опитування серед людей різного віку в 132 державах. Респондентів просили оцінити свій рівень задоволеності життям. На основі відповідей склали графік, який виглядає як латинська буква U.

Найщасливіший період припадає на 18-20 років, потім крива починає повзти вниз, після чого ближче до 50 років відбувається різкий обрив, після 60 років лінія знову йде вгору і в 70 люди знову максимально задоволені життям. Мінімум при цьому припадає на вік 47-48 років.

Як вважають автори дослідження, поява кризового моменту, коли людина відчуває себе незадоволеною, пов’язана з біохімічними процесами в організмі і рівнем гормонів, а зв’язку із зовнішніми факторами немає. Тобто, це біологічний, а не соціальний феномен.

Кілька років тому інша група вчених з’ясувала, що криза середнього віку характерна і для інших приматів, і викликана процесами старіння організму і зниженням рівня статевих гормонів. Рівень життя приматів вимірювали в зоопарках на основі даних від працюючих з ними фахівців, які аналізували поведінку тварин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *