Вчені знайшли фактор, що збільшує ризик шизофренії у 15 разів

Вчені встановили, що у людей з дуплікацією ДНК в хромосомі 16p11.2, при якій створюються додаткові копії приблизно трьох десятків різних генів, ймовірність розвитку шизофренії підвищується в 15 разів. Однак не до кінця ясно, чому це відбувається. Дослідження опубліковано в журналі Cell Reports.

Шизофренія

У його рамках вчені з’ясували, що дуплікація 16P11.2 впливає на гальмівний постсинаптичний потенціал нейронів, що використовують нейромедіатор GABA, в областях мозку, неправильно функціонують при шизофренії. Йдеться про префронтальну кору, гіпокамп і мигдалеподібне тіло. Дослідження також показало, що зміни в нейронах GABA, призводить до порушення функціонального зв’язку між тими ж областями мозку.

Доктор Ніл Доусон, провідний дослідник з Університету Ланкастера, зазначає: “наші дані дають нове розуміння того, як дублювання 16p11.2 збільшує ризик розвитку шизофренії. Ключовим відкриттям є порушення зв’язку між областями мозку, які неправильно працюють при шизофренії. Тепер ми можемо перевірити здатність ліків відновлювати ці зміни в рамках поточних досліджень, спрямованих на розробку більш ефективних методів лікування даного розладу”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *