Вчені знайшли спосіб, як побороти стійкість пухлин до хіміотерапії

Фахівці вважають, що потрібно звернути увагу на те, яким чином голодуючі ракові клітини отримують харчування.

Рак

Біологи з Каліфорнійського університету знайшли спосіб, який допоможе побороти стійкість ракових клітин до хіміотерапії. Він полягає в позбавленні клітин пухлини можливості отримувати харчування з “аварійних джерел”.

Як пояснили автори дослідження, ракові клітини потребують великої кількості поживних речовин. Такі види лікування, як хіміотерапія, призводять до пошкодження ДНК клітин, але також змушують їх шукати нові механізми для отримання харчування. Як вважають фахівці, у всіх хворих на рак рано чи пізно пухлина починає демонструвати резистентність до препаратів. І це величезна проблема, оскільки не завжди можна просто взяти і змінити хіміотерапію.

Вчені звернули увагу на процес макропіноцитоз. Він дозволяє раковим клітинам, які страждають від дефіциту харчування, поглинати вже загиблі клітини пухлини. Хоча вони не містять всього обсягу необхідних поживних речовин, проте макропіноцитоз дозволяє їм не тільки існувати і розвиватися далі, але і ставати стійкими до хіміотерапії.

Автори роботи вважають, що блокування макропіноцитозу може стати справжнім проривом в лікуванні раку – злоякісні клітини будуть просто вмирати від голоду, не встигаючи виробити стійкість до препаратів. Тепер вченим належить з’ясувати, як блокувати цей механізм без ризику для здорових клітин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *