Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії

Точніше, одна з частин сонати для двох фортепіано ре мажор. Чутки про це ходили давно, але науковий експеримент поставили вперше.

Моцарт

Досвід проводився в Західній лікарні Торонто протягом року. Добровольців, які страждають епілептичними нападами, розділили на дві групи. Кожній з них щодня протягом трьох місяців давали прослуховувати один з уривків сонати Моцарта, або іншу музику. Після супровід міняли. Учасники експерименту, вели щоденник здоров’я, в який вносили зміни самопочуття і фіксували напади.

Випробовуваних розділили на дві групи для того, щоб уникнути спокуси пояснювати впливом музики зміни в самопочутті, викликані погодою, порою року та іншими зовнішніми факторами. Людям ставили ту частину сонати, якій приписувалися цілющі властивості, і уривок з твору, зіграний в іншому ритмі або в іншій тональності.

Підтвердилося, що один з уривків сонати скорочує число епілептичних нападів на 35%. Але музика повинна звучати в правильному ритмі і тональності.

Механізм роботи цього феномена вченим ще належить з’ясувати. Також в планах пошук інших музичних творів, що полегшують стан хворих.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *