Вчені відповіли, коли краще приймати ліки від тиску: вранці або ввечері?

Час прийому ліків, що призначаються для зниження артеріального тиску, має велике значення, констатує Європейське товариство кардіологів. Його фахівці відповіли, коли краще приймати гіпотензивні препарати: вранці або ввечері.

Ліки

Журнал European Heart Journal опублікував результати дослідження, яке показало, що ефективність ліків, що знижують артеріальний тиск, ризик інфаркту та інсульту, тісно пов’язана з часом їх прийому.

“У пацієнтів з артеріальною гіпертензією, які приймають ліки перед сном, набагато краще контролюється артеріальний тиск і значно нижче ризик смерті від серцевих і судинних проблем, ніж у тих, хто вживає гіпотензивні препарати вранці», – заявили вчені.

В ході дослідження були оцінені дані понад 19 000 пацієнтів з підвищеним тиском. Вчені спостерігали за ними протягом шести років, регулярно вимірюючи показники тиску, аналізуючи стан серцево-судинної системи і фіксуючи час прийому медикаментів.

В результаті було встановлено, що пацієнти, які приймали ліки від тиску перед сном, змогли зменшити ризик серцевого нападу, інсульту та серцевої недостатності на 45 відсотків у порівнянні з тими, хто робив це, прокинувшись вранці.

“У сучасних посібниках з лікування високого кров’яного тиску немає згадок про бажаний час лікування. Ранковий прийом ліків – найпоширеніша практика, яка не виправдовує себе. Даних про те, що застосування препаратів вранці забезпечує зниження ризику серцево-судинних захворювань, не існує”, – зауважив провідний фахівець дослідження, професор Рамон С.Герміду.

Вчений підкреслив: час прийому ліків може мати величезний вплив на наслідки захворювання на гіпертонію. Найчастіше тільки препарати допомагають впоратися з високими значеннями артеріального тиску.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *