Вчені визначили 3 продукти для поліпшення роботи мозку

Спільне італійсько-польське дослідження показало, що деякі продукти можуть мати приставку «супер», коли мова йде про поліпшення роботи мозку – їх споживання ефективно запобігає віковому зниженню когнітивних функцій.

Їжа для мозку

Вченими були визначені 3 суперпродукти, сприятливо позначаються на стані мозку. Вони насичені поживними речовинами, що володіють широким спектром корисних властивостей: антиоксидантними, протизапальними, антибактеріальними і нейропротекторними. Про це пише видання Food News.

Одним з продуктів, що поліпшують роботу мозку, є какао, вважають вчені. У ньому міститься дуже високий рівень антиоксиданту флаванолу, що захищає клітини мозку від запалення, збільшує приплив крові до його областей мозку, підтримує якісні когнітивні функції, хорошу пам’ять.

Крім того, мозку приносить багато користі виноград. Вчені вважають його суперпродуктом з протираковою активністю, також запобігає пошкодження клітин мозку. Ресвератрол, що міститься у винограді, ефективно бореться з вільними радикалами – нестабільними молекулами, що провокують окислювальний стрес, що підвищує ризик когнітивних порушень. Також він запобігає утворенню тромбів, знижує рівень шкідливого холестерину, що важливо для хорошої роботи мозку.

Ще один суперпродукт – це зелений чай. Дослідники визначили, що дорослі люди, які регулярно п’ють чай, мають краще організовані області мозку, ніж тих, хто не п’є. Позитивний вплив чаю на структури мозку виражається в більш здорової когнітивної функції. Це відбувається завдяки дії сполуки епігаллокатехін-3-галлат (EGCG).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *