Вчені визначили ранній попереджувальний симптом хвороби Альцгеймера

Дуже раннім симптомом, який попереджає про хворобу Альцгеймера, що проявляється за роки до постановки діагнозу, є поведінка людини уві сні. Це визначили вчені нейробіологи з Університету Каліфорнії (США).

Сон

“Щоб прийняти терапевтичні заходи на ранній стадії, важливо розпізнати перші ознаки нейродегенеративного захворювання мозку. Один з попереджувальних знаків-сон”, – повідомляють наукові фахівці.

За їх словами, хвороба Альцгеймера зазвичай діагностується, коли її симптоми виявляються вже чітко вираженими. Однак мозок може посилати тонкі сигнали про свою несправність задовго до цього.

Вчені визначили, що дуже раннім ознакою захворювання мозку може бути розлад поведінки під час швидкого сну, що виражається в активних рухах: людина може розмахувати руками, штовхатися, штурханами.

Фахівці пояснюють, що організм людини, що перебуває в цій фазі сну, завжди реагує на сновидіння: може частішати пульс, стає більш високим кров’яний тиск, під закритими століттями швидко рухаються очі. Однак м’язи при цьому залишаються млявими, розслабленими, і тіло сплячого нерухомо.

У разі порушення воно починає аномально рухатися. Дана особливість може бути передвісником майбутньої хвороби мозку, включаючи Альцгеймера, Паркінсона, деменцію, уклали канадські дослідники.

Примітно, що інше дослідження, проведене вченими Бостонського університету, також вказало на зв’язок швидкого сну і хвороби Альцгеймера: вони виявили, що ризик даного захворювання підвищується, якщо фази швидкого сну виявляються укороченими. Чому це так, фахівці поки пояснити не можуть.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *