Вчені визначили вплив медитації на здоров’я серця

Команда американських вчених провела дослідження, щоб визначити, як медитації впливають на організм людини. З’ясувалося, що вони позитивно позначаються на здоров’ї серця.

Медитація

Ще кілька років тому фахівці почали припускати, що медитації здатні впливати на серцево-судинну систему. У зв’язку з цим, група медиків зі Сполучених Штатів Америки на чолі з доктором Чайкритом Кіттанавонгом вирішила провести наукову роботу. Вони детально вивчили результати опитувань, в яких взяли участь більше 61 тисячі американців, 10% з яких виявилися прихильниками медитації. У підсумку вченим вдалося з’ясувати, що останні менше страждають від підвищеного рівня холестерину, тиску, цукрового діабету, інсультів, а також ішемічної хвороби серця. Примітно, що медитують на 14-35% менше хворіли останньої, ніж інші опитані.

Як зазначив провідний автор дослідження в одному зі своїх останніх інтерв’ю, на перераховані вище захворювання впливають і інші фактори, зокрема вік, зайва вага і шкідливі звички. За словами Чайкріта Кіттанавонга, медитація дає відчуття спокою, умиротворення, сприяє зниженню стресу і покращує загальний емоційний стан. Саме тому він закликає регулярно приділяти час для цього.

Фахівці стверджують, що результати даної наукової роботи неточні і вимагають додаткових досліджень. Це вони пояснили тим, що використана інформація не мала даних про конкретні види медитації. Експерти не виключають, що якийсь спосіб може більше впливати на серцево-судинну систему, а якийсь менше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *