Вчений пояснив, чому позбутися від тарганів неможливо

У боротьбі з тарганами можна тільки знизити їх чисельність, але знищити їх нереально – ці комахи володіють занадто сильною генетичною пам’яттю на отрути.

Тарган

Про те, що позбутися тарганів неможливо, розповів прес-секретар Зоологічного музею МДУ Ілля Гомиранов. За його словами, людство ще не створило такого токсину, проти якого у тарганів не було б антиречовини.

Гомиранов пояснив, що таргани існують сотні мільйонів років, і за цей час встигли зіткнутися з величезною кількістю різних отрут.

Експерт додав, що в ДНК комах є велика кількість смислових ділянок, і пам’ять про зіткнення з отрутами у тарганів феноменально міцна. Накопичений еволюційний досвід дозволяє тарганам розпізнавати їжу і відрізняти безпечні молекули від токсичних. Зустрічаючись з отрутою, вони активують старі гени і виробляють білки-антидоти, що забезпечують протиотруту.

Практика показала, що сучасні препарати проти тарганів не здатні винищити їх з тієї ж причини – всі токсичні субстанції комахами розпізнаються, і отруйна речовина перестає діяти. Гени комах “пам’ятають” занадто багато отрут, сказав з цього приводу Ілля Гомиранов.

У той же час прес-секретар Зоологічного музею помітив, що прагнути до повного знищення тарганів і не потрібно, оскільки ці комахи є одним з елементів екосистеми міста.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *