ВООЗ: нас чекає пандемія страшніше за коронавірус

На думку експертів організації, незабаром людство зіткнеться з куди більш руйнівною пандемією, але жахливих наслідків можна уникнути.

Пандемія

Рада з моніторингу глобальної готовності( СМГГ), в якому працюють фахівці ВООЗ і Світового банку, заявила, що незабаром люди зіткнуться з набагато більш руйнівною пандемією, ніж COVID-19, передає видання Science Alert.

Експерти прийшли до висновку, що людство так і не готове до подібних викликів. Реакція на пандемію коронавірусу в цілому була задовільною, але в ситуації з більш серйозним патогеном ми ризикували б опинитися на межі катастрофи. При цьому експерти відзначили, що неминучість подібних спалахів відома — вони супроводжують людство завжди. І експерти неодноразово робили зауваження про погану підготовку до таких ситуацій, але заходи не приймалися.

Як говориться в доповіді, наступна пандемія може мати більш руйнівні наслідки для економіки, якщо світова спільнота не почне вчитися на своїх помилках, працюючи на випередження. Зокрема, для нейтралізації наслідків наступної пандемії необхідно витратити на кожну людину в світі всього по п’ять доларів на рік. І ці вкладення в охорону здоров’я окупляться з лишком. Так, попередній збиток, заподіяний пандемією COVID-19, оцінюють в 11 трильйонів доларів.

Коли може початися нова пандемія, невідомо. Як залишається неясним, коли ми зможемо впоратися з поширенням коронавірусу і яким буде рівень наслідків.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *