Викликає опіки! Лікар попередила любителів природи про небезпечну рослину

Буяння зелені влітку радує око і хочеться більше часу проводити на природі. Однак не варто втрачати пильність, оскільки не всі рослини безпечні. Є види, які вражають своїми незвично великими розмірами і отруйними властивостями.

Опік борщівником

Любителям природи і дачникам лікар-експерт Людмила Смоліна порадила триматися подалі від небезпечного представника флори – борщівника, який досягає до трьох метрів заввишки.

“Два види борщівника – Сосновського (Heracleum sosnowskyi) і Мантегацці (Heracleum mantegazzianum), в період цвітіння є небезпечними для людини. Їх сік містить отруйні речовини – фуранокумаріни. Ці фотосенсибілізуючі сполуки підвищують чутливість до ультрафіолетового випромінювання. При потраплянні на шкіру вони викликають сильні опіки сонячними променями”, – розповідає фахівець.

У разі контакту з рослиною лікар наполегливо рекомендує уникати потрапляння на шкіру сонячного світла. Сік необхідно ретельно змити з милом, можна використовувати протиопіковий засіб. Пухирі, які з’явилися, слід лікувати як опіки. Сам пухир краще не чіпати – це дозволить рані швидше загоїтись.

Джерело: Обозреватель

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *