Визначено раціон, який захищає від пневмонії

Австралійські вчені змогли визначити: багатий цинком раціон захищає від пневмонії (запалення легенів).

Гречка

Результати дослідження вчених опубліковані в журналі PLOS Pathogens. Згідно з отриманими даними, що надходить з їжею цинк допомагає організму справлятися з пневмококком – головним збудником небезпечного легеневого захворювання.

Фахівці експериментували з мишами.

«Обмеживши тваринам надходження з їжею цинку, ми виявили, що така дієта в три рази частіше провокує розвиток пневмонії», – повідомили вчені.

Автори роботи відзначили, що їм вдалося визначити приховані механізми взаємодії цинку з клітинами організму і збудниками інфекції. Зокрема, виявилося, що при дефіциті цинку в харчуванні і в організмі фагоцити (клітини імунної системи) втрачали здатність контролювати поширення пневмокока.

У свою чергу, в умовах достатньої кількості цинку цей метал виробляє атакуючий ефект на бактерії в осередках розвитку інфекції і допомагає імунним клітинам знищувати збудників пневмонії.

Відзначимо, що за даними ВООЗ майже третина населення в усьому світі недобирають цинк з їжею і мають його брак в організмі.

Кращі джерела цинку: гречка, волоські горіхи, гарбузове насіння, мигдаль, арахіс і кеш’ю, свинина, курятина і індичка, житні продукти, сочевиця, горох.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *