Визначено найефективніший спосіб лікування діабету 2 типу без ліків

Дослідження арабських вчених з Медичного коледжу Вейл Корнелл (Катар) показало, що лікування діабету 2 типу може бути успішним без використання ліків – найефективнішим способом такої терапії є симбіоз регулярних фізичних вправ і низькокалорійного раціону.

Відмова від солодкого

Детально про проект за участю людей віком від 18 до 50 років пише журнал The Lancet Diabetes & Endocrinology. Експеримент проводився з групою з 158 осіб, які хворіли на цукровий діабет другого типу не більше трьох років.

За завданням вчених випробовувані повинні були дотримуватися низькокалорійного харчування, здійснювати щодня по 10 тисяч кроків і не менше 150 хвилин на тиждень займатися фізичними вправами. В результаті було визначено, що така комбінація є дуже ефективним способом лікування діабету 2 типу без ліків. Через рік після початку дослідження з’ясувалося, учасники, які дотримувалися низькокалорійний раціон і регулярно робили зарядку, в середньому скинули 12 кілограмів. За рік 61 відсоток учасників досягли ремісії, цей результат журнал називає “вражаючим”.

Автори дослідження припускають, що успіх експерименту може бути визначений молодістю випробовуваних (їх середній вік становив 42 роки). Але також є думка, що використаний ними спосіб лікування діабету ефективний для полегшення його наслідків в будь-якому віці.

Показово, що схожі випробування, які проводилися вченими Великобританії в 2014-2017 роках також продемонстрували: контроль калорій і виконання вправ дозволяють виліковувати людей від діабету 2 типу. Тоді середній вік випробовуваних становив 52 роки, ремісії домоглися 46 відсотків учасників.

Вчені резюмують: чим раніше при діабеті перейти до здорового способу життя, тим значнішим буде терапевтичний ефект.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *