Визначена доза алкоголю, яка здатна викликати ожиріння

Корейські лікарі Національного медичного центру в Сеулі визначили дозу алкоголю, здатну викликати розвиток метаболічного синдрому і ожиріння. Згідно з їхніми розрахунками, до ожиріння веде навіть зовсім невелика щоденна порція, еквівалентна всього семи грамам етанолу.

Алкоголь

Вчені констатують, що регулярне вживання даної кількості алкоголю підвищує ризик ожиріння у чоловіків відразу на десять відсотків. Якщо споживана доза спиртного більш значна, то до того ж збільшується ймовірність виникнення метаболічного синдрому – комплексу відхилень, що включають крім ожиріння гіпертонію, підвищений рівень цукру і холестерину в крові, що в значній мірі підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2-го типу.

Висновки дослідників базуються на результатах аналізу даних майже 27 мільйонів чоловік віком від 20 років, повідомляє Medical Express.

Відзначимо, що небезпечна в плані ожиріння доза алкоголю, яку визначили корейські фахівці, становить половину звичайної порції (14 грамів етанолу). Тобто, це половина невеликого келиха вина в 118 мілілітрів або пляшки пива об’ємом 355 мілілітрів.

Підраховано, що коли чоловіки вживають спиртне в подвійній кількості в порівнянні із зазначеною вченими дозою 7 грамів чистого алкоголю, їх ризик ожиріння зростає від 22 до 25 відсотків. Приблизно така ж кореляція спостерігалася і серед жінок, їх цифри лише трохи нижче.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *