Взуття, яке шкодить здоров’ю. Найнебезпечніші види

Взуття, яке не дихає, промокає, тісне або надто вільне… тут ми не про це. Припустимо, взуття з чудових матеріалів, точно по нозі, але насправді воно шкідливе.

Туфлі на підборах

Підбори

Почнемо з того, що на виду. Взуття на високих підборах, а тим більше на підборах-шпильках небезпечне, якщо ви ним зловживаєте. Постійна ходьба навшпиньки не особливо корисна для пальців ніг. Ймовірні артрити, артрози плеснових суглобів. Крім того, постійна напруга м’язів гомілки і спини впливає на поставу, викликаючи остеохондроз, зміщення міжхребцевих дисків. А підвернувши ногу з такого положення, ви ризикуєте отримати защемлення нерва, серйозний вивих гомілковостопного суглоба, розрив сухожилля або перелом кісток стопи. При цьому, якщо нога недостатньо щільно закріплена всередині взуття, виникають натоптиші і мозолі.

Чоботи

Чоботи з високими вузькими халявами здавлюють гомілки, заважають нормальній циркуляції крові і викликають тромбоз.

Човники

Туфлі-човники з вузьким носком тиснуть на пальці ніг, сприяють викривленню і вростанню нігтів, поперечній плоскостопості, можуть стати причиною виникнення шишок біля основи великих пальців, а жорсткі задники призводять до виникнення набряків і мозолів.

Балетки

Балетки небезпечні плоскою підошвою і відсутністю верхньої перемички. Підошва виключає роботу зводу стопи людини в якості амортизатора, що призводить до плоскостопості, артрозів, човгаючої ходи і зіпсованої поставі. Відсутність верхньої перемички вчить вас ходити, підібгавши пальці ніг, щоб утримати взуття. Повірте, це теж веде до патологій.

Платформа

Взуття на високій платформі скасовує природне при ходьбі перекочування стопи з п’яти на носок. Це призводить до плоскостопості. Крім того, неможливість, йдучи в такому взутті, тримати під контролем нерівності дороги небезпечна розривом зв’язок голеностопа.

Шльопанці

Пляжне взуття, в’єтнамки і шльопанці при повсякденному носінні спочатку приносить болю в підйомі стопи, потім біль захоплює п’яти і коліна і піднімається до попереку. Це відбувається через підошви без супінатора і відсутності кріплення до ноги в районі п’яти. До цього можна додати міський бруд, який не знаходить перешкод, атакуючи ногу у відкритому взутті.

Кросівки

Шкоду приносять кросівки. Вони настільки затишні, легкі і по нозі, так добре оснащені для переміщення в просторі, що кістково-м’язовий апарат наших ніг відмовляється працювати. Для спорту кросівки, а ми маємо на увазі якісні моделі, просто прекрасні. Збільшене навантаження сприймається ногою, як помірне. Але при постійному носінню помірне навантаження буде сприйматися як постійний спокій, і вам коли-небудь стане складно не тільки надіти інше взуття, але і пройтися босоніж з однієї кімнати в іншу. Краще до цього не доводити.

Кожна модель взуття має своє призначення, свій шарм. Звичайно, не варто викидати шкідливе взуття. Просто постарайтеся чергувати типи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *