Безсоння? Перевірте, чи немає у вас одного з цих серйозних захворювань!

Порушення сну може бути симптомом дуже серйозних захворювань.

Безсоння

З безсонням так чи інакше стикалися майже всі, але якщо порушення сну стають регулярними, варто звернутися до лікаря. І перевірити, чи немає у вас будь-якого з цих серйозних захворювань.

Хвороби серця

За даними фахівців Американського коледжу кардіологів, 44% людей, які страждають захворюваннями серця, відчувають різні проблеми зі сном. Як вважають лікарі, вся справа в застої рідин, які протягом дня накопичуються в нижніх кінцівках, а протягом ночі перерозподіляються по всьому тілу. У будь-якому випадку, якщо ви регулярно відчуваєте безсоння, або часто прокидаєтеся вночі, зверніться до лікаря і зробіть ЕКГ і УЗД серця.

Хвороби щитовидної залози

Гіпертиреоз-стан, при якому функція щитовидної залози підвищена — прискорює метаболічні функції організму, через що людина відчуває тривожність, нервозність, а також підвищену енергію. Вночі цей стан заважає повноцінно розслабитися і зануритися в сон.

Якщо ви відчуваєте щось подібне і особливо якщо помічали у себе інші симптоми порушення діяльності щитовидної залози, обов’язково зверніться до ендокринолога!

Артрит

80% людей, які страждають артритом, мають проблеми зі сном. Причому справа не тільки в больових відчуттях: при артриті в організмі відбувається запальний процес, який в свою чергу часто призводить до розвитку підвищеної тривожності. Якщо ви всю ніч крутитесь і не можете заснути, якщо постійно повертаєтеся думками до неприємних подій вашого життя і тривожитеся за майбутнє, вам потрібні не тільки протитривожні препарати, але і консультація спеціаліста з артриту.

Алергія

Кожна друга людина, яка страждає тією чи іншою формою алергії, стикається з порушеннями нічного відпочинку. В першу чергу, зрозуміло, це пов’язано з набряком носових пазух: сильна закладеність і нежить заважають спати. Якщо ви також відзначаєте у себе свербіж, кашель, сльозотечіння, які не супроводжуються застудою або грипом, зверніться до алерголога.

Гормональні коливання

Середній вік настання менопаузи – 51 рік, але порушення сну, викликані зміною гормонального фону, можуть початися на кілька років раніше. Справа в тому, що протягом усього періоду передменопаузи постійно знижується вироблення прогестерону — гормону, що сприяє хорошому сну. Втім, якщо вам ще далеко до менопаузи, а нічний сон залишає бажати кращого, можливо, Вам варто звернутися до гінеколога-ендокринолога і здати кров на аналіз статевих гормонів. Іноді порушений нічний сон може попереджати про розвивається синдром полікістозних яєчників.

Хвороба Паркінсона та синдром Альцгеймера

Порушений нічний сон може бути ранньою ознакою вікових когнітивних захворювань-таких, як хвороба Паркінсона або хвороба Альцгеймера. Труднощі із засипанням, нічні пробудження, а також нічні кошмари і синдром неспокійних ніг — все це привід звернутися до невропатолога і перевірити стан центральної нервової системи. Про всякий випадок.

Депресія

Безсоння-постійна супутниця депресії, нею страждають три чверті всіх тих, у кого діагностовано цей розлад. Причому залежність двостороння: не тільки депресія викликає порушення сну, але і недолік нічного відпочинку здатний спровокувати розвиток захворювання. Тому важливо відстежувати свій психологічний стан і звертатися до лікаря, якщо ви відчуваєте занепад сил, недолік енергії, пригнічений настрій і інші симптоми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *