Аспірин, антибіотики, від печії і снодійні: лікар назвав 4 типи популярних і небезпечних ліків

Лікар і телеведучий Олександр Мясников популярно пояснював, чому можуть бути небезпечними ліки, якими користуються майже всі українці.

Ліки

М’ясников розповів про популярні, але водночас дуже підступні і багато в чому небезпечні для здоров’я ліки.

Антибіотики. У 90% випадках люди приймають антибіотики даремно, констатував лікар. Серед побічних ефектів, які можуть давати ці ліки, числяться дисфункція нирок, лікарський гепатоз, тромбоз вен нижніх кінцівок, інфаркти і інсульти. Олександр Мясников закликав не пити антибіотики, якщо вони не призначаються лікуючим фахівцем. Слід пам’ятати, що антибіотики не допомагають проти вірусних інфекцій, сказав він.

Аспірин. За словами лікаря, від використання аспірину як антикокоагулянта весь цивілізований світ вже відмовився, оскільки ефект препарату в цьому плані короткочасний, і до того ж з ним пов’язаний ризик смертності в 0,3% випадків (2-3 людини з тисячі). Побічні ефекти, які можуть виникати при прийомі аспірину, – це ниркова і печінкова недостатність, виразки і кровотечі шлунка, параліч дихальних шляхів і синдром Рейє.

Снотворний. Лікар повідомив, що снодійні у багатьох випадках – це вибір ледачих людей, які не хочуть тренуватися і займатися гігієною сну. Ці препарати популярні, але по суті повинні застосовуватися виключно при реальних і серйозних хворобах, пояснив М’ясників. Він розповів, що снодійні можуть пригнічувати роботу нирок, уповільнювати пульс, учащати биття серця, паралізувати дихання, провокувати коматозний стан у людини і навіть летальний результат.

Ліки від печії. Олександр Мясников підкреслив, що печія є захворюванням, що вимагає лікування у професійного медика, і тим, хто страждає від неї він радить не вибирати для себе таблетки самостійно. У списку їх небезпечних наслідків – головний біль, розлади кишечника, дефіцит вітаміну B12, дефіцит кальцію і остеопороз.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *