Американські кардіологи більше не рекомендують приймати аспірин для запобігання інфаркту та інсульту

Американська серцева Асоціація (AHA) не рекомендує дорослим з серцевою недостатністю приймати аспірин щодня в низьких дозах для запобігання інфаркту та інсульту. Це приносить більше шкоди, ніж користі, і нові дослідження посилюють цю позицію.

Аспірин

Аспірин провокує кровотечі

Аспірин розріджує кров і допомагає запобігти утворенню згустків – це буває рятівним в разі інфаркту або інсульту. Ось чому лікарі часто призначають аспірин в низьких дозах людям з серцево-судинними захворюваннями в анамнезі.

Але здатність препарату запобігати утворенню кровотеч збільшує ризик кровотеч у мозку та кишечнику, і експерти виявили що «шкода перевищує переваги» у більшості людей з низьким ризиком інфаркту та інсульту, говорить Донна Арнетт, декан коледжу громадського здоров’я Університету Кентуккі та колишній президент AHA.

Дослідження

У недавньому огляді, опублікованому в журналі Family Practice, повідомляється, що на кожні 1200 дорослих, які приймають аспірин протягом п’яти років для запобігання серцевого нападу або інсульту, відбудеться на чотири серцевих напади і три менше інсульту, але буде три мозкових кровотечі і вісім інших кровотеч.

Баланс користі і шкоди змінився, з часів старих досліджень, в яких аспірин був визнаний основним методом профілактики серцево-судинних захворювань, пояснює Марк Ебелл, співавтор дослідження.

“Це була епоха, що передувала широкому застосуванню статинів, до того, як ми стали краще контролювати артеріальний тиск».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *