Алергія поповнила список “побочки” популярного препарату

Пацієнти, які використовують препарати для відновлення кислотності шлункового соку, піддаються більшому ризику розвитку алергії.

Таблетки

З одного боку, з огляду на безпеку лікарі зазвичай призначають інгібітори протонної помпи (ІПП), з іншого, пацієнти часто зловживають ними, оскільки вони доступні на фармринку. Про це повідомляє видання WebMD.

Раніше серед побічних реакцій організму, пов’язаних з тривалим використанням і надмірним вживанням цих препаратів, були виділені ризик остеопоротичних переломів, шлунково-кишкових інфекцій і пневмонії.

Останні дослідження показали, що використання препаратів, які знижують кислотність шлунка, може викликати розвиток алергії. Вченими було встановлено наступний факт: пацієнти в загальній популяції, яким призначали подібні засоби, майже в два рази частіше отримували рецепти на протиалергічні препарати, ніж ті, хто не вживав ліки для зниження кислотності.

Дослідники включали будь-який рецепт на ліки, які інгібують кислотність (наприклад, ІПП, сукральфат, антагоністи Н2-рецептора або простагландин Е2) і/або будь-який рецепт на протиалергічний лікарський засіб (наприклад, антигістамінні препарати або специфічну імунотерапію алергеном).

Алергія в основному виникає на фоні порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, тому потрібно виключити деякі продукти, щоб уникнути цієї проблеми.

В цілому, співвідношення кількості призначень було збільшено для всіх проаналізованих класів інгібіторів шлункової кислоти, за винятком PGE2, який занадто рідко призначався для того, щоб дані були переконливими.

Проте, коефіцієнт був вище серед жінок, ніж чоловіків (2,10 проти 1,70; P

Читайте також:  Користь кабачків: вміст поживних речовин і профілактика захворювань

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *