Активоване вугілля може серйозно нашкодити здоров’ю

Лікар розповіла, чим може обернутися вживання активованого вугілля без контролю терапевта.

користь активованого вугілля

Активоване вугілля вже давно користується шаленою популярністю серед українців. Його можна купити в будь-якій аптеці за смішну ціну. Та й продаються ці чорні таблеточки вільно і без рецепту лікаря. Препарат ефективний при нетравленні і отруєннях. Крім того, активоване вугілля стало популярним серед тих, хто прагне схуднути.

Але не все так просто і безпечно, як прийнято вважати! Нещодавно вчені дослідним шляхом встановили, що активоване вугілля може бути небезпечним для здоров’я. Крім того, перед його вживанням потрібно завжди консультуватися з лікарем. Особливо це важливо для тих людей, хто страждає від виразкового коліту. Також препарат не варто приймати людям, у яких виникають кровотечі в шлунково-кишковому тракті.

– У фармакології активоване вугілля застосовують при виробництві антибіотиків. Він також допомагає очистити кров, виводить токсини і дає можливість організму позбутися від бактерій. Але справа в тому, що він виганяє не тільки шкідливих, але і корисних представників мікробіому, – розповідає гастроентеролог Зінаїда Галич.

Через таку чистку погіршується мікрофлора кишечника, а тому відбуваються часті запори, гіповітаміноз, діарея та інші розлади травлення.

Галич не радить часто вдаватися до цього препарату, а якщо раптом виникне така необхідність, то краще запитати дозволу у терапевта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *